چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی
چرخ گوشت صنعتی پرشین استیل آسیا

چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی یکی از مهم­ترین تجهیزات آماده سازی رستوران­ها، کبابی­ها و تمام کسب و کارهایی است که نیاز به آماده سازی و چرخ کردن حجم بالایی از گوشت است. این چرخ گوشت صنعتی به طور کامل از استنلس استیل ضدزنگ ساخته شده است و کیفیت بالایی از سلامت و بهداشت را دارا می­باشد. دستگاه چرخ گوشت صنعتی، سرعت عمل سرآشپزها را افزایش می­دهد و بازدهی آشپزخانه صنعتی را به طور چشم گیری افزایش می­دهد.

چرخ گوشت صنعتی چیست؟

چرخ گوشت ابزاری است برای چرخ کردن گوشت؛ تا برای استفاده های گوناگون و طبخ به شکل های مختلف مهیا شود. اختراع آن را به قرن نوزدهم و آشپزی آلمانی نسبت می دهند. امروزه چرخ گوشت ها در دسته بندی های مختلف خانگی و صنعتی پیشرفت های بسیاری در طراحی و ساخت کرده اند و بسیار پر قدرت تر و ایمن تر ظاهر شده­اند.

چرخ گوشت صنعتی وسیله‌ای آشنا برای عموم است و اغلب مردم تجربه استفاده از آن را داشته‌اند یا اغلب در قصابی‌ها آن را دیده اند. این وسیله عهده‌دار خرد کردن، یا به اصطلاح چرخ کردن گوشت و تبدیل آن به حجمی ریزتر و کوچک‌تر برای مصرف است. اختراع آن را به قرن نوزدهم و به دست آشپزی آلمانی به نام کارل دریس   (Karl Drais)  نسبت داده‌اند. چرخ گوشت در ابتدا به صورت دستی مورد استفاده قرار می­گرفت و اکنون به لطف پیشرفت تکنولوژی، به صورت خودکار و برقی عمل می‌کند. چرخ گوشت­ها به دو گروه صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم بندی می‌شوند. البته می‌توان به چرخ گوشت خانگی نیز اشاره کرد که می‌توان آن را در گروه نیمه صنعتی جا داد. شرکت‌های بسیاری در زمینه تولید چرخ گوشت صنعتی یا نیمه صنعتی فعالیت می‌کنند. از چرخ گوشت­های موجود در بازار ایران می‌توان به چرخ گوشت صنعتی امگا (Omega)، چرخ گوشت صنعتی مینروا (Minerva)، چرخ گوشت صنعتی آرتکس (Artex)، چرخ گوشت صنعتی الکتروکار، چرخ گوشت صنعتی آلفا، چرخ گوشت صنعتی فیمار (Fimar) و چرخ گوشت صنعتی براکس (Burax) اشاره کرد.

از مواردی که برای حفاظت امنیت چرخ گوشت­های صنعتی رعایت می‌شود، داشتن گلویی بلند و باریک، و به کار بردن آلیاژ مناسب در برخورد مستقیم با گوشت، و تولید نشدن آلودگی است، تا جنبه های بهداشتی دستگاه رعایت شود. عموما بدنه چرخ گوشت­ صنعتی را از آلومینیوم آنودایز شده تهیه می‌کنند که به دلیل صیقلی بودن و چسبندگی کمتر، مناسب استفاده در ساخت چرخ گوشت صنعتی است. چرخ گوشت­ صنعتی به همراه انواع و اقسام تیغه‌های طرح دار نیز عرضه می‌شوند تا چرخ کردن گوشت خالی از لطف و ذوق و سلیقه نباشد. از نکاتی که برای خرید چرخ گوشت صنعتی باید در نظر گرفت، قدرت موتور و میزان بازدهی آن می­باشد، که حوزه کاربری­اش را نمایان می­کند.

یکی دیگر از شاخص­های انتخاب چرخ گوشت صنعتی، اندازه تیغه است، که اهمیت بالایی دارد. چرخ گوشت­های صنعتی با قطر تیغه­ های ۲۲ و ۳۲ و ۴۲ میلیمتر، معرف نوع کاربری خود نیز هستند. چرخ گوشت امگا ۴۲ یا چرخ گوشت امگا ۳۲ و چرخ گوشت امگا ۲۲، یا چرخ گوشت مینروا ۳۲ و چرخ گوشت مینروا ۲۲ از جمله چرخ گوشت های صنعتی هستند که با توجه به اندازه تیغه معروف شده­اند. در بازار ایران چرخ گوشت امگا ایتالیا بیشتر شهرت دارد و نام آن بیشتر شنیده می­شود.

چرخ گوشت های صنعتی پرشین استیل آسیا در دو مدل تسمه ای و گیربکسی تولید و به بازار تجهیزات آشپزخانه صنعتی روانه می گردد.

چرخ گوشت های صنعتی پرشین استیل آسیا در سایزهای ۲۲،۳۲،۴۲ و ۵۶ تولید می شوند که بنا به استفاده قصابی ها ،کبابی ها،رستوران ها و تالارها مورد استفاده قرار می گیرند.

از مزایای چرخ گوشت گیربکسی میتوان به کیفیت بالای چرخ کردن اشاره نمود.

چرخ گوشت های پرشین استیل آسیا دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.

چرخ گوشت ۴۲ گیربکسی
قیمت پرشین استیل آسیا
۳۵۰۰۰۰۰۰تومان
چرخ گوشت ۳۲ گیربکسی
قیمت پرشین استیل آسیا
۲۳۰۰۰۰۰۰تومان
چرخ گوشت ۳۲ تسمه ای الکتروکار
قیمت پرشین استیل آسیا
۱۲۰۰۰۰۰۰ تومان
چرخ گوشت ۳۲ گیربکسی الکتروکار
قیمت پرشین استیل آسیا
۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان
چرخ گوشت ۳۲ گیربکسی مدل امگا
قیمت پرشین استیل آسیا
۱۶۰۰۰۰۰۰ تومان

نکته قابل توجه در استفاده از چرخ گوشت های گیربکسی ایرانی:

یکی از موارد مضر برای چرخ گوشت حرکت آب پیاز چرخ شده به سمت موتور و گیربکس چرخ گوشت گیربکسی می باشد .

جهت جلوگیری از خرابی این معضل می بایست زیر چرخ های عقب چرخ گوشت صنعتی خود پایه قرار داده تا چرخ در حالت شیب به سمت جلو قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

برچسب ها: چرخ گوشت ۴۲ چگا-چرخ گوشت الکتروکار تسمه ای-چرخ گوشت ۳۲ گیربکسی-چرخ گوشت تسمه ای-چرخ گوشت فاما-چرخ گوشت مینروا-تجهیزات آماده سازی-تجهیزات آشپزخانه صنعتی-پرشین استیل آسیا-قیمت چرخ گوشت ۴۲ گیربکسی-قیمت چرخ گوشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *