دیگ چلوپز صنعتی ۳۰۰ لیتری

 دیگ چلوپز صنعتی 300 لیتری
دیگ چلوپز صنعتی ۳۰۰ لیتری

دیگ چلوپز صنعتی ۳۰۰ لیتری

دیگ چلوپز صنعتی | قیمت دیگ پلوپز صنعتی – دیگ پخت برنج

 

در زمان های گذشته برای طبخ برنج از دیگ پخت برنج استفاده می شده است ولی این دیگ های چلوپز از حالت سنتی خود رفته رفته فاصله گرفته و به دیگ های چلوپز صنعتی امروزی تبدیل شده اند.

در گذشته از فلز آلومینیوم برای تولید دیگ پخت برنج استفاده می کردند ولی به دلیل پیشرفت تکنولوژی و مزیت های فلز استیل برای ساخت چلوپز از این فلز استفاده شده است . در دنیای امروز با توجه به افزایش جمعیت و کمبود زمان جهت پخت غذا نیازمند دستگاه هایی هستیم تا بتوانند در کمترین زمان با کیفیت ترین غذا را طبخ کنند ، یکی از این دستگاه ها دیگ چلوپز صنعتی یا همان دیگ پلوپز صنعتی می باشد.

یکی از دلایلی که باعث شد دیگ چلوپز صنعتی یا همان دیگ پلوپز صنعتی جای دیگ پخت برنج سنتی را بگیرد آسان سازی پخت و همچنین کاهش هزینه ها و کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف انرژی در این دیگ های چلوپز صنعتی بود.

دیگ چلوپز صنعتی یا همان دیگ پلوپز صنعتی که در ادامه مشخصات آن  و نحوه ساخت این نوع چلوپز صنعتی را برای شما توضیح خواهیم داد کار پخت برنج را بسیار آسان کرده است و همچنین این پلوپز صنعتی در مصرف برق و آب و انرژی به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کرده است.

دیگ پلوپز صنعتی

دیگ پلوپز صنعتی یا همان دیگ چلوپز صنعتی جهت پخت برنج به صورت صنعتی برای تعداد زیاد می باشد. این دیگ های چلوپز صنعتی در شکل ها و ابعاد مختلف ساخته می شوند و شرکت های مختلف در حال تولید دیگ پلوپز صنعتی هستند. پرشین استیل آسیا یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان دیگ چلوپز صنعتی یا دیگ پلوپز صنعتی با استفاده از دانش متخصصان داخلی و تجربه و تکنولوژی های به روز دنیا اقدام به تولید انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی می کند.

نحوه کار دیگ های چلوپز صنعتی

نحوه کار کردن با دیگ های چلوپز صنعتی بسیار راحت می باشد و عملکرد این چلوپز صنعتی یا همان پلوپز صنعتی مدرن با بخار است و نیاز به روغن را در پخت برنج از بین برده است ، تولید این دیگ های برنج صنعتی همانطور که عرض شد علاوه بر صرفه جویی در زمان و انرژی و هزینه باعث حفظ محیط زیست نیز گردیده است و استفاده از چلوپز صنعتی جهت پخت و دم کردن برنج باعث شده تا محیط آشپزخانه های صنعتی بسیار تمیز مانده و با کمترین حرارت برای آشپزها و کاربرها محیطی خوب ایجاد می کند.

جنس دیگ های چلوپز صنعتی

دیگهای چلوپز صنعتی پخت برنج توسط پارس استیل آسیا تولید می شوند  از یک جنس استیل که همان استنلس استیل L۳۰۴ خش دار (stainless steel) تولید شده اند.

سایزبندی دیگ های پلوپز صنعتی

دیگ چلوپز صنعتی در سه سایز دیگ چلوپز صنعتی ۱۵۰ لیتری و دیگ چلوپز صنعتی ۲۵۰ لیتری و دیگ چلوپز صنعتی ۳۸۰لیتری در خط تولید قرار می گیرد و به متقاضیان دیگ پلوپز صنعتی تقدیم می گردد و البته در صورت سفارش ظرفیت های سفارش دیگ چلوپز صنعتی را نیز قبول می کنیم. این چلوپز و یا پلوپز های صنعتی توسط خط تولید تمام اتومات درست می شوند ولی در صورت درخواست دیگ سفارشی با ابعاد خاص نمی توان از بعضی از دستگاه از جمله دستگاه های پرس استفاده کرد و جوش های دیگ با استفاده از دستگاه های نیمه اتومات صورت می گیرد و همین باعث افزاش قیمت دیگ چلوپز صنعتی سفارشی می گردد.

اجزائی تشکیل دهنده دیگ های پلوپز

این دیگ های چلوپز از چند قسمت تشکیل شده از جمله می توان به بدنه اصلی دیگ چلوپز صنعتی ، آبکش تمام استیل ، شیر تخلیه ، درب دیگ چلوپز صنعتی ، یک لایه روغن یا آب ( طبق سفارش ) پایه های قابل تنظیم و …

آب کش دیگ پلوپز صنعتی یک تکه است و به صورتی گرد بدون گوشه طراحی شده است تا هم برنج در آن نماند و هم شستشو دیگ چلوپز صنعتی راحت تر گردد.

شیر تخلیه دیگ چلوپز صنعتی هم بر اساس سایز دیگ چلوپز صنعتی تعیین می گردد و هم بر اساس سفارش مشتری که معمولا از شیر های ایتالیایی استفاده می گردد که در سه سایز ۶۳ و ۷۶ و ۱۰۱ میلیمتری معمولا موجود هستند.

مزیت دیگ های پارس استیل آسیا

یکی از مزیت های دیگ های چلوپز بدنه یک تکه دیگ پلوپز می باشد که به دلیل دستگاه های بسیار گران قیمت تولید آن اکثر تولید کنندگان دیگ چلوپز صنعتی این بخش از دیگ را با دستگاه نیمه اتومات تولید می کنند که باید در آخر نیروی کار با پولیش کاری نقاط جوش را آب بندی کند که این اتفاق باعث می گردد عمر دیگ چلو پز کمتر گردد.

در هنگام حرارت این نوع پرس و جوش های دیگ ها هستند که بسیار مهمند، دیگ های چلوپز صنعتی به صورت کاملا پرس یکدست تولید می شوند و قبل از تحویل به مشتری چندین بار توسط دستگاههای مخصوص تست آب بندی و توان گرمایی و فشار، تست می گردند.

از لحاظ دمایی زیر دستگاه تست ، دیگ چلوپز صنعتی توان دمایی دیگ چلوپز ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد ثبت شد.

در مورد جداره و موادی که در بین لایه بیرونی و داخلی دیگ چلوپز صنعتی قرار می گیرد بر اساس سفارش مشتری می توان از روغن یا آب استفاده کرد و نکته ایی که در این مورد باید گفت بسیاری از شرکت ها در تبلغیات خود از دیگ های چهار جداره نام می برند ولی بر اساس استاندارد دیگ چهار جداره وجود ندارد و همه دیگ های چلوپز صنعتی ۳ جداره هستند.

در بدنه دیگ چلوپز صنعتی از پشم سرامیک و یا پتوی سرامیکی و آب جهت هدر رفتن انرژی و جلوگیری از سوختگی استفاده شده است و درب دیگ پلوپز صنعتی دو جداره است که به صورت تمام پرسی توسط دستگاه اتومات درست شده است . دیگ چلوپز صنعتی همانطور که عرض شد از استنلس استیل خش دار با ضخامت ۲/۵ میلمیتر و استفاده از عایق هایی به طول ۷ سانتیمتر درست شده و در انتها از پلاستیک هایی برای آب بندی استفاده شده که توان مقاومت تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد را دارند.

از لحاظ عایق کاری دیگ های چلوپز صنعتی هم باید عرض شود که از فشرده ترین عایق ها استفاده شده تا باعث بزرگ شدن و سنگینی بیش از حد دیگ چلوپز صنعتی نشده و همچنین خروجی بخار دیگ پلوپز صنعتی از یک سوپاپ برای امنیت دیگ چلوپز استفاده شده و از گیج ها فشار نیز بهره برده ایم.

از جهت زمان پخت هم در این دیگ ها به دلیل استفاده از کوره های با توان بالا سرعت به جوش آمدن آب در حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه و برای دم کشیدن برنج هم حدودا ۱۰-۲۰ دقیقه بسته به برنج مصرفی زمان نیاز است و این ویژگی دیگ چلوپز صنعتی را نسبت به دیگ های پخت برنج قدیمی بسیار متمایز می کند.

ظرفیت دیگ چلوپز صنعتی

 1. دیگ چلوپز صنعتی ۱۵۰ لیتری یا دیگ پلوپز صنعتی ۱۵۰ لیتری
 2. دیگ چلوپز صنعتی ۲۵۰ لیتری یا دیگ پلوپز صنعتی ۲۵۰ لیتری
 3. دیگ چلوپز صنعتی ۳۸۰لیتری یا دیگ پلوپز صنعتی ۳۸۰لیتری

علاوه بر این چلوپز یا پلوپز ها که ذکر شد هر تولیدکننده دیگ چلوپز صنعتی بسته به سیاست های شرکتی اقدام به تولید ظرفیت های خاصی از دیگ پلوپز صنعتی می کند.

مشخصات دیگ چلوپز صنعتی – پلوپز صنعتی

 1. سه جداره مجزا
 2. دیگ چلوپز صنعتی یکپارچه و درب یکپارچه با بهترین کیفیت و مدرن ترین تکنولوژی جهت پخت برنج ایرانی
 3. دارای سبد تمام پرسی پانچ شده از جنس استنلس استیل ۳۰۴ (No-4) که در کف از ورق ۲mm لیزر شده و دیواره آبکش از ورق ۱/۵mm جهت پخت برنج بدون نیاز به آبکشی و بخار پز نمودن راحت برنج
 4. دیواره دیگ از دو لایه استنلس استیل ۳۰۴  که هرکدام به ضخامت ۱/۵mm ساخته شده که در مجموع ضخامت استیل به کار رفته ۳mm  می باشد.
 5. محفظه پخت از آلیاژ استیل گروه ۳۰۰ یعنی ورق استنلس استیل ۳۰۴ با فیلر جوشکاری ۳۰۸ فرآیند جوشکاری TIG (جوشکاری آرگون) ، کف دیگ چلوپز یا ورق آتشخانه دیگ چلوپز صنعتی از ورق استنلس استیل دو لایه که قسمت بیرون از ورق ۱۷/۱۲ ، AISI316 مقاوم در برابر اسید و گازهای حاصل از احتراق جهت ماندگاری بالا به ضخامت ۳mm و قسمت درونی که در تماس با مواد غذایی است از ورق ۱۸/۱۰ ، AISI304 به ضخامت ۳mm و در نتیجه ضخات کف دیگ چلوپز صنعتی ۶mm می باشد  و پایه ها از لوله ۳۸-۴۰ از جنس اسنلس استیل ۳۰۴
 6. سوپاپ اطمینان تعبیه شده در درب دیگ پلوپز صنعتی با دقت بالا برای تنظیم فشار بخار حاصله از درون دیگ چلوپز و در نتیجه کنترل کامل روی عمل پخت برنج
 7. شیر گاز کارآ و و ایمن با ظرفیت ۵۰Kw برای فراهم ساختن بهترین حجم سوخت مشعلهای دیگ چلوپز
 8. آبکاری کلیپس هانیکل کروم تزئینی
 9. درب از دو جداره استینلس استیل ۳۰۴ ایتالیایی ساخته شده  که با عایق مخصوص (گسکت )با قابلیت ارتجاعی مناسب و مطابق برترین استاندارد بهداشتی با استفاده از پلیمر ویژه برای کارآترین آب بندی در و بدنه دیگ چلوپز صنعتی
 10. لاستیک از گرید غذایی و سیلیکونی
 11. عایق حرارتی پتوی سرامیکی فشرده جهت ممانعت از داغ شدن بدنه و استفاده بهینه سوخت و جایگزین عایق های معمولی پشم سنگ یا پشم شیشه
 12. لولا دیگ پلوپز صنعتی کاملا از استنلس استیل
 13. شیر تخلیه ایتالیایی از جنس استنلس استیل
 14. آتشخانه دیگ چلوپز صنعتی از مشعل های تیوبی شکل با کارایی بالا و و اشتعال یکدست که این قسمت به صورت سفارش مشتری امکان تغییر آن وجود دارد.
 15. دارای پایه برای آبکش
 16. ترمینال گازکشی با لوله استنلس استیل ۳۰۴
 17. خروجی لوله گاز کشی از استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۵mm و متحمل فشار بالای گاز پایه کلیپس ۳۰۴ با ضخامت ۲mm  و از حنس استنلس استیل ۳۰۴
 18. در قسمت تحتانی و بدنه دیگ چلوپز صنعتی با تکنولوژی خاصی فوم مخصوص تزریق شده است جهت ایجاد راندمان بالا در جذب انرژی گرمایشی تولید شده توسط مشعلها و در نتیجه صرفه جویی در انرژی مورد نیاز جهت تخلیه هوای آشپزخانه و همچنین توزیع یکنواخت حرارت در بخش های مختلف دیگ چلوپز صنعتی جهت پخت یکدست و خوب برنج
 19. دارای نمایشگر دیجیتال جهت نمایش دمای دیگ ( سفارشی )
 20. دارای جرقه زن و  ترموکوپل ایتالیایی جهت قطع کردن خودکار گاز در صورت عدم وجود آب در دیگ جهت جلوگیری از ته گرفتگی و خطرات احتمالی ( سفارشی )
 21. قطع کن گاز ورودی در صورت نشت گاز در محیط آشپزخانه ( سفارشی )
 22. نیاز به فضایی کمتر به دلیل حذف فر دمکن و آبکشی کردن ، صرفه جویی در مصرف برنج به میزان ۱۲ % ( حذف ته دیگ و عدم نیاز به آبکشی )
 23. صرفه جویی در مصرف روغن به میزان ۶۰ %
 24. کاهش چشمگیر زمان پخت
 25. استفاده از آشپزخانه و فضای آن به صورت بهینه و کاملا تمیز ، بهداشتی و مقاوم
 26. صرفه جویی در نیروی انسانی و کاهش وابستگی به آشپز ماهر
 27. قابلیت کار دیگ چلوپز صنعتی با گاز شهری و گاز مایع
 28. صرفه جویی در سوخت تا میزان ۴۰ % به دلیل بسته بودن فضای احتراق و استفاده از برنرهای یکنواخت دیگ چلوپز صنعتی
 29. کاهش انتشار حرارت و دما در محیط کار دیگ پلوپز صنعتی تا ۶۵ % به دلیل جذب بالای حرارت و بازده بالای دیگ چلوپز
 30. افزایش کیفیت برنج پخت شده در این چلوپز صنعتی به دلیل عدم کف گیر خوردن برنج در آشپزخانه
 31. شستشو و تعمیر آسان دیگ چلوپز صنعتی به دلیل تعبیه شیر تخلیه و مهندسی دقیق
 32. امنیت بالا دیگ چلوپز صنعتی به دلیل وجود سنسورها و کنترلرهای هوشمند الکتریکی
 33. ارگونومی بالا و مفید و با کیفیت برای حجم های پخت برنج بالا با استفاده کم ز نیروی انسانی که با حداکثر بهره وری و حداکثر صرفه جویی در زمان و انرژی از مزایا این دیگ چلوپز می باشد و همچنین تخلیه کامل محتویات دیگ چلوپز بدون دخالت دست و به صورت کاملا اتوماتیک باعث می گردد خطرات ناشی از برگرداندن برای تخلیه و غیره مرتفع گردد.

قیمت چلو پز صنعتی

با توجه مدل های مختلف دیگ چلوپز صنعتی طبیعتا این روش ساخت و متریال دیگ چلوپز صنعتی است که قیمت چلوپز صنعتی را تعیین می کند. از آنجا تولیدکنندگان دیگ چلوپز صنعتی مختلفی در ایران و خارج از کشور وجود دارند و هرکدام از تولیدکنندگان روش بخصوصی در ساخت چلوپز صنعتی به کار می برند طبیعتا قیمت چلوپز صنعتی تولیدی هرکدام از تولیدکنندگان نیز متفاوت است. کارشناسان و مهندسان پارس استیل آسیا جهت رقابت با محصولات روز دنیا اقدام به مدل جدیدی از دیگ چلوپز صنعتی نموده اند که در عین کیفیتی همطراز با دیگ چلوپز خارجی با قیمتی بسیار مناسب در بازار عرضه می شود. این دیگ با انجام آزمایشهای مختلف و تایید از طرف سازمان استاندارد ملی به مشتری تحویل می گردد. جهت تعیین قیمت دیگ چلوپز صنعتی بهتر است با بررسی متریال به کاربرده شده و کارآیی آن اقدام به استعلام قیمت نمایید. صرفا اطلاع از قیمت چلوپز صنعتی کمکی به شما در تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی نمی نماید.

نکته قابل توجه در خرید دیگ های چلوپز و خورشت پز استفاده از نوع شعله ای که استفاده می گردد متفاوت است.

میتوان در دیگ چلوپز و یا خورشت پز صنعتی از شعله های کوره ای و یا برنر استیل استفاده نمود.

مزایای شعله کوره دار تسریع در فرآیند جوش آمدن می باشد در حالی که از معایب آن میتوان به عدم نصب شیر ترموکوبل دار اشاره نمود.

 • دیگ های چلوپز صنعتی پارس استیل آسیا دارای ۲۴ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد.

برچسب ها:تجهیزات و دستگاه های پخت-چلوپز صنعتی-دیگ دوجداره-پخت برنج-دیگ پخت برنج-دیگ صنعتی-پخت صنعتی-دیگ چند جداره-دیگ اتوماتیک-پخت برنج کم مصرف-دیگ صنعتی-دیگ پخت برنج استوانه-قیمت دیگ چلوپز استوانه-پارس استیل آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *