بهترین زمان جهت دریافت مشاوره تجهیز رستوران؟

دریافت مشاوره جهت تجهیز
دریافت مشاوره جهت تجهیز

مشاوره آشپزخانه صنعتی

رعایت اصول طراحی و راه اندازی آشپزخانه صنعتی متناسب با تجهیزات و تاسسیات در مراکز تفیحی ، پاساژ ها ، هتل ها و … یکی از اصلی ترین نگرانی های کارفرمایان ( صاحبان آشپزخانه صنعتی ) میباشد که برای رفع این مشکل بزرگ همیشه به دنبال یک راه حل اساسی بوده اند .

تولید و توزیع غذا با رعایت مهیار های بهداشتی و در مقیاس صنعتی ، یکی از گسترده ترین صنایع فعال در سطح جهان به شمار می رود .

بدیهی است که طراحی و اجرای آشپزخانه های صنعتی با توان و ظرفیت تولید غذا در مقیاس انبوه و بهداشتی ، رکن اولیه صنایع فوق را تشکیل می دهد که این خود در گرو طراحی و اجرای صحیح ، اصولی و مهندسی و چنین مجموعه هایی می باشد.

رعایت گردش منطقی کار در آشپزخانه های صنعتی بین فضاهای ورودی ، تحویل مواد خام ، ذخیره سازی ، سرد خانه ، آماده سازی ، پخت ، سلف سرویس ، بسته بندی ، بارگیری ، تخلیه زباله و شستشو در کنار ملاحظات اقتصادی همچون انتخاب بهینه تجهیزات ، توجیه سرمایه گذاری اولیه ، بهینه سازی مصرف انرژی در زمان بهره برداری و … از جمله موارد است که جز با طراحی دقیق و اصولی میسر نمی گردد که این امر با وجود مهندسین و کارشناسان مجرب شرکت مهندسی پرشین استیل آسیا میسر شده است .

بهترن زمان برای مراجعه کارفرما به شرکت طراحی آشپزخانه صنعتی ، جهت پیاده سازی و طراحی زمانی می باشد که پروژه ساختمانی مربوطه در فاز ۱ پیاده سازی باشد و با در نظر گرفتن اینکه کارفرما بداند که چه نوع آشپزخانه صنعتی را نیاز دارد ( آشپزخانه رستوران ، آشپزخانه کترینگ ، آشپزخانه فست فود ، آشپزخانه فود کورت و … ) .
در این مرحله شرکت مشاوره آشپزخانه صنعتی ، پرشین استیل آسیا می تواند به عنوان یک مشاور در کنار کارفرما خدمات و طراحی را ارائه دهد که بر اساس تمامی استاندارهای مورد نیاز برای طراحی آشپزخانه صنعتی همانند استاندارد HSE در راه اندازی آشپزخانه صنعتی یا استاندارد GMP در راه اندازی آشپزخانه صنعتی باشد .
مواردی را که طراح در این مرحله مورد توجه قرار میدهد به شرح زیر می باشد :
۱. نوع آشپزخانه صنعتی (فست فود یا رستوران و …)
۲. منو غذایی: ایرانی ، فست فودی ، گرم ، سرد و …
۳. ظرفیت آشپزخانه در یک شیفت کاری
۴. مدت زمان مورد نیاز برای تهیه غذا و سرو آن
۵. چیدمان مناسب و جلوگیری از تداخل قسمت ها
۶. ورودی های انبار ، محل توزین و تحویل گیری مواد اولیه و …
۷. و …

زمانی که فضای طراحی در فاز یک در اختیار طراح قرار میگیرد ، طراح میتواند با دستی باز و بصورت کامل با رعایت تمامی استاندارد ها و مشخص کردن تمامی قسمت ها مثل ورودی انبار ، توزین و کارتن زدایی ، انبار های مختلف و … را بصورت استاندارد فضاسازی کند به گونه ای که ارتباط بین هر کدام از بخش ها مشخص شده و در جای خود می باشد .

ارگونومی (Ergonomics) تجهیزات آشپزخانه صنعتی :
از دو واژه ارگو ( Ergo ) به معنای کار و نوموس (Nomos ) به معنای قانون ایجاد شده است . در تفسیر این اصلاح دقیقا به این نکته پی می بریم که در تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید یک ارگونومی خاصی رعایت شود تا جریان کاربسیار منظم و دقیق باشد تا غذا به موقع به دست مشتری جامعه هدف (فود کورت ، رستوران ، فست فود و …) برسد تا از رضایت مندی مشتری برخوردار شویم که برای داشتن یک آشپزخانه کارآمد از اهمیت بالایی برخوردار می باشند .

نکته قابل توجه اینجاست که اگر هر چه به مراحل پایانی ساخت پروژه نزدیک شده باشید و به شرکت مشاوره آشپزخانه صنعتی مراجعه کنید باعث می شود تا طراحی و پیاده سازی آشپزخانه شما به دلیل بسته بودن محیط بدرستی و با استاندارد طراحی نشود و بازدهی مناسبی را برای شما نداشته باشد .
بنابراین بهترین زمان مراجعه به پرشین استیل آسیا برای مشاوره آشپزخانه صنعتی جهت راه اندازی آشپزخانه صنعتی قبل از تهیه فضا می باشد .

مشاوران ما در این زمان با توجه به نیاز کارفرما ، مقدار فضای مورد نیاز رامشخص می کنند و این امر باعث می شود تا کارفرما بهترین استفاده از فضای در نظر گرفته شده را داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *